Вікісховище:Сфера проекту/Оновлення 2013/ЧаПи

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:Project scope/Update 2013/FAQ and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Project scope/Update 2013/FAQ and have to be approved by a translation administrator.

Посилання на сторінки, що стосуються
огляду тематичної сфери проекту 2013 року:

Discuss stage 2 of this review

Переклад

Передумови

Посилання на поточні правила

Обговорення: формулювання вступу до сфери

Обговорення: файли

Обговорення: сторінки, галереї та категорії

Обговорення: області, що викликають занепокоєння

Обговорення: люди, яких можна ідентифікувати

Інші пропозиції

Принципи

Чому нам треба обговорювати це зараз? І чому мені не має бути все одно?

  • За останні кілька місяців було багато дуже сильно виражених обговорень як на Вікісховищі, так і поза ним — ці обговорення стосувалися невеликої частки нашого контенту, пов'язаного з візуальними творами на статеву тематику, а також файлів, пов'язаних з конфіденційністю і правами зображуваного суб'єкта. Обидва типи цих файлів мають складні моральні та юридичні виміри, і жодне з цих питань не було повністю вирішене. З огляду на це, є сенс переглянути наші політики стосовно тематичної сфери проекту, і забезпечити якомога більше залучення усієї спільноти Вікімедіа до вирішення цих питань.

Навіщо такий галас? Чому б не дозволити політиці розвиватися природним чином?

  • Було висловлено чимало пропозицій змін до політики, але останнім часом ці зміни не доходять до логічного завершення, ну й не було достатнього широкого ознайомлення решти спільноти Вікімедіа з цими питаннями, щоб у підсумку ці пропозиції досягли якихось чітких висновків.

Хто є автором цієї ініціативи з перегляду політики? Чи не намагаєтесь ви проштовхнути щось всупереч консенсусу?

  • Я — MichaelMaggs, бюрократ Вікісховища. Загалом я підтримую Вікісховище як інституцію, але думаю, що чимало речей можна було б покращити. Можете почитати мої думки за посиланням en:Wikipedia:Wikipedia Signpost/2013-06-19/Op-ed. Згідно з Вікісховище:Бюрократи, «Від бюрократів очікується, що вони мають бути спроможними на лідерство в тих ситуаціях, де це необхідно, і провід (але не нав'язування власної волі) в обговореннях політик та інших значних питань, пов'язаних зі спільнотою» (ця роль може добряче відрізнятись від типової ролі бюрократів у інших проектах, таких як англійська Вікіпедія). Це спроба допомогти спільноті з вирішенням цих, досить-таки складних, питань. Хоча я й маю деякі ідеї, і виклав їх на відповідних сторінках, щоб спільнота могла їх обговорити, як можливі компромісні позиції, все ж я не зациклений на них, і не матиму нічого проти, якщо спільнота вирішить рухатись у якомусь іншому напрямку.

Чому б вам просто не перейняти політики Вікіпедії?

  • Вікісховище завжди має ширші рамки допустимого вільного контенту, аніж ті, які може дозволити вузький тематичний фокус енциклопедії. Вікісховище постачає медіафайли не лише для єдиного проекту, такого як англійська Вікіпедія, а для всіх проектів ФВМ, включно з Вікіджерелами, Вікіпідручником, Вікімандрами і багатьма іншими. Ці сестринські проекти Вікіпедії часто мають потребу у використанні таких медіафайлів на Вікісховищі, які б ніколи не можна було використати у Вікіпедії, оскільки вони не є — у вузькому вікіпедійному сенсі — «енциклопедичними».

Я працюю у Вікіпедії і нічого не знаю про політики Вікісховища. Чи можете ви розібратися з усім самостійно?

  • Ймовірно, так, але це небажано. Проекти ФВМ можуть використовувати медіафайли Вікісховища лише якщо вони є чинною частиною колекції Вікісховища. Користувачі з усіх проектів ФВМ мають справжній інтерес у тому, щоб упевнитись, що колекції Вікісховища відповідають їхнім потребам.

Чому ми обговорюємо «сферу проекту» і «людей, яких можна ідентифікувати» водночас? Це ж дві різні теми.

  • Хоча вони з історичних причин часто розцінюються як окремі теми на Вікісховищі, із зовнішньої перспективи вони обидві визначають аспекти того, чи повинен певний файл бути залишеним, чи він має бути вилучений як такий, що «не відповідає сфері проекту».

Практичні питання

Моя англійська не добра. Чи можу я висловитись своєю рідною мовою?

  • Так, звісно.

Чи можу я додати ідею/пропозицію, яка не вписується в наявну структуру?