You don't need technical skills in order to contribute here. Be bold when contributing and assume good faith when interacting with others. This is a wiki.
Thanks a lot for contributing to the Wikimedia Commons! Here's a tip to make your uploads more useful: Why not add some categories to describe them? This will help more people to find and use them.
Here's how:
1) If you're using the UploadWizard, you can add categories to each file when you describe it. Just click "more options" for the file and add the categories which make sense:
2) You can also pick the file from your list of uploads, edit the file description page, and manually add the category code at the end of the page.
[[Category:Category name]]
For example, if you are uploading a diagram showing the orbits of comets, you add the following code:
When picking categories, try to choose a specific category ("Astronomical diagrams") over a generic one ("Illustrations").
Thanks again for your uploads! More information about categorization can be found in Commons:Categories, and don't hesitate to leave a note on the help desk.
получаваш това писмо, тъй като миналата година си участвал(а) в изданията на „Уики обича Земята 2015“ или „Уики обича паметниците 2015“. Сега, до края на месец юни, те каним отново да участваш в тазгодишното фотосъстезание „Уики обича Земята 2016“. То се провежда при същия регламент, но в сравнение с миналата година – и с награден фонд!
Отново търсим твоите снимки от защитените природни обекти на България – национални и природни паркове, резервати и защитени местности и отново това могат да са както пейзажи, така и снимани в близък план животни и растения. Отново няма ограничения за броя снимки, с които можеш да участваш в конкурса и можеш да използваш същата регистрация в Общомедия като миналогодишната. Единственото условие на конкурса е да отдадеш снимките си под свободен лиценз и без водни знаци и други надписи с декларации за авторството върху тях.
А наградите? Те са за авторите на първите 10 класирани снимки, които продължават в международния кръг на „Уики обича Земята“ и ще представят страната ни. Авторите на първите 10 снимки ще получат награди ваучери от фото магазин или книжарница, а една от тези 10 снимки ще бъде издадена като официална пощенска марка на Р. България. И това ако не е вълнуващо? Междувременно, ако качиш над 25, 50 и 100 снимки, ще получиш съответно виртуална бронзова, сребърна и златна значка от талисмана на конкурса – кукумявката Уози ;)
Въобще тази година участието в „Уики обича Земята“ е много по-интересно и вълнуващо, и също толкова важно за разрастването и подобряването на свободно достъпното енциклопедично знание на български език! Затова не се колебай, а просто участвай! :)
Поздрави,
Екипът на „Уики обича Земята“! 08:17, 9 June 2016 (UTC)
Организационният екип на фотоконкурса „Уики обича паметниците“ те кани от 15 септември до 14 октомври да участваш на тазгодишното издание на конкурса и да помогнеш за съхраняването на културното наследство на България и илюстрирането на свободната енциклопедия Уикипедия. Изпратихме ти това писмо, тъй като знаем за твоята съпричастност към уикипедианската кауза от участието ти в някое от досегашните издания на състезанията „Уики обича паметниците“ или „Уики обича Земята“ през 2015 или 2016 година.
Отново търсим твоите снимки от културните паметници на България – манастири и църкви, възрожденска архитектура, автентични крепости, музеи и музейни експонати. И тази година няма ограничения на броя снимки, с които можеш да участваш в конкурса. 25, 50, 100 или повече – зависи от теб! Както всички фотографски конкурси в Уикимедия, най-важното условие е, че трябва да предоставиш снимките си под свободен лиценз, без водни знаци и други надписи с декларации за авторството върху тях. Още за правилата на конкурса можеш да прочетеш оттук.
Най-добрите 10 снимки, които журито класира от националния кръг на конкурса, ще продължат в международния кръг на „Уики обича паметниците“, където ще представят страната ни. А авторът на снимката-победител на международния кръг ще получи като награда участие на световната уики-конференция „Уикимания“, която ще се проведе през август 2017 година в Монреал, Канада.
Но по-важното е, че твоите снимки междувременно ще помогнат за илюстрирането на съществуващите статии в Уикипедия, а защо не и да вдъхновят написването на нови статии, свързани с българската култура и история! Благодарим ти предварително за всяка една твоя снимка, с която допринасяш към свободното познание!
получаваш това писмо, тъй като миналата година си участвал/а в изданията на „Уики обича Земята“ през 2015 или 2016 г. или „Уики обича паметниците“ 2015 или 2016. До края на този месец юни, те каним отново да участваш в тазгодишното фотосъстезание „Уики обича Земята 2017“.
Отново търсим твоите снимки от защитените природни обекти на България – национални и природни паркове, резервати, защитени местности и природни забележителности и отново това могат да са както пейзажи, така и снимани в близък план животни и растения. Специален акцент тази година поставяме на снимките на балканските и българските еднемични растителни видове. Отново няма ограничения за броя снимки, с които можеш да участваш в конкурса и можеш да използваш същата регистрация в Общомедия като миналогодишната. Не е нужно и снимките да са правени през този един месец – можеш да разгледаш архивите си и да споделиш снимки и от минали години и сезони. Единственото условие на конкурса е да отдадеш снимките си под свободен лиценз и без водни знаци и други надписи с декларации за авторството върху тях.
Авторите на първите 10 класирани снимки ще продължат в международния кръг на „Уики обича Земята“ и ще представят страната ни. Някои от партньорите ни в конкурса ще предоставят награди – книги по география и екология. Междувременно, ако качиш над 25, 50 и 100 снимки, ще получиш съответно виртуална бронзова, сребърна и златна УОЗ-значка ;)
Но най-важното за „Уики обича Земята“ е, че с дарените от теб снимки енциклопедичното знание, достъпно на български език, се разраства и подобрява, тъй като използваме снимките за илюстриране на съществуващи и създаване на нови статии в Уикипедия! Затова не се колебай, а участвай! :)