Commons:Science Photo Competition 2022 in Ukraine/FAQ

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search


Чи можуть брати участь у конкурсі юридичні особи?

[edit]

Так, якщо ви є офіційно уповноважені представляти вашу установу чи організацію, і будете вантажити фотографії чи відео, авторськими правами на які володіє ваша установа чи організація (як службові твори). Реєструючись, ви маєте вказати своє власне ім'я та у дужках вказати назву установи; можна скорочену назву, якщо дуже довга (реєструватися обов'язково від свого імені із додатковим вказанням установи, не можна реєструватися від імені установи). І обов'язково вкажіть електронну адресу при реєстрації. Також було б бажано, щоб ви написали листа до оргкомітету на SciencePhoto@wikimedia.org.ua, щоб ми про це знали.

Скільки зображень можна подавати на конкурс?

[edit]

Жодних обмежень щодо кількості завантажених зображень немає. Чим більше власних зображень ви подасте на конкурс, тим вищі ваші шанси на перемогу.

Чи можна подавати зображення зроблені трохи раніше чи декілька років тому, а не упродовж періоду конкурсу?

[edit]

Так, ви можете подати власні роботи на конкурс, зроблені до початку конкурсу. Для деяких номінацій це навіть краще.

Через широкомасштабне російське вторгнення до України та воєнний стан цього року організатори змушені зробити кілька обмежень, у т.ч. щодо часу створення фотографій та відеофайлів:

  • Фотографії (зображення) та відеофайли, які подаються до участі в номінаціях: «Люди в науці», «Загальна категорія», «Живі організми», мають бути створені (зроблені) до 1 вересня 2022 року включно.
  • Проте для фотографій (зображень) та відеофайлів, які подаються до участі в номінаціях «Мікроскопія» та «Нефотографічні зображення», відсутні будь-які обмеження щодо часу створення (фотографування) Тобто вони можуть бути створені і в останній день конкурсу.

Але головне завантажити зображення та відеофайли у конкурсний період — з 20 листопада по 20 грудня 2022 року.

Чи можна завантажити зображення заздалегідь, до початку конкурсу?

[edit]

Ні, в конкурсі можуть брати участь лише зображення, подані у період з 20 листопада по 20 грудня 2022 року за київським часом.

Які обмеження існують через воєнний стан в Україні

[edit]

У зв’язку із широкомасштабним російським вторгненням та воєнним станом в Україні цього року існує низка обмежень для конкурсних робіт:

  • Фотографії та зображення, які подаються до участі в номінаціях: «Люди в науці», «Загальна категорія», «Живі організми», мають бути створені (зроблені) до 1 вересня 2022 року включно.
  • Для фотографій та зображень, які подаються до участі в номінаціях «Мікроскопія» та «Нефотографічні зображення» відсутні будь-які обмеження щодо часу створення (фотографування).
  • Фотографії (зображення) та відеофайли, які подаються на конкурс мають не наражати на небезпеку його учасників та не шкодити національній безпеці України, конкретних наукових установ, об’єктів, їх співробітників та людей в цілому. Якщо коротко, організаційний комітет закликає утриматися від завантаження:
    • фасадів будівель наукових об’єктів установ та інституцій;
    • фотографій з наявністю перспективи на будівлі наукових установ та об’єктів, вулиці, населені пункти, а також території в прикордонних та прифронтових областях тощо. Що стосується прифронтових територій, то лінія фронту на певних ділянках змінюється, тому керуйтеся тут здоровою логікою або може звернутися за порадою у вашому конкретному випадку до організаційного комітету;
    • медіафайлів, на яких присутнє цінне та коштовне обладнання в українських наукових установах та інституціях;
    • фото та відео, на яких присутні будь-які військові об’єкти та об’єкти критичної інфраструктури;
    • фотографій та відеофайлів, зроблених під час археологічних розвідок та розкопок археологічних пам’яток, які розташовані на тимчасово окупованій території України.

Як Організаційний комітет буде визначати дату роботи?

[edit]

Організаційний комітет буде перевіряти EXIF робіт. Якщо учасники вантажать свої фотоархіви зроблені фотоапаратом, де не було вказано дат, прохання вказувати дату створення фото (хоча б приблизно) при завантаженні (наприклад, 2003 рік чи до 1998 року).

Учасники, які завантажують свої зображення та аудіофайли, виготовлені за допомогою комп’ютера чи різного програмного забезпечення, мають також вказати час створення роботи, хоча би приблизно.

Чи є якісь технічні вимоги до фотографій?

[edit]

Жорстких вимог до фотографій та ілюстрацій немає. Проте рекомендовано використовувати формати PNG, JPG для растрових зображень, SVG для векторних та OGG для відеофайлів. Ви можете завантажити різні формати файлів, які підтримує завантажувач.

Роздільність для фотографії (добуток довжини на ширину фотографії в пікселях) має становити не менше, ніж 2,0 мегапікселів. З іншого боку, чим більшого розміру зображення — тим краще.

Коли я реєструюся у Вікіпедії для участі у конкурсі, потрібно вказувати справжні ім’я та прізвище чи можна придумати будь-який нік?

[edit]

Під час реєстрації можна обрати будь-яке ім’я користувача: як ваше справжнє ім’я, так і вигаданий нікнейм. Заборонені образливі, оманливі та рекламні імена (детальніше про це можна прочитати за посиланням: Імена користувачів).

Не можу зареєструватися, бо моя IP-адреса чомусь заблокована. Що мені робити?

[edit]

Таке трапляється, коли адміністратори блокують діапазони IP-адрес, щоб уберегтися від атак спамерів, і ваша адреса могла випадково опинитися в цьому діапазоні. В цьому випадку зверніться до організаторів конкурсу за адресою SciencePhoto@wikimedia.org.ua, і ми спробуємо вирішити проблему.

Як мені увімкнути електронну пошту мого облікового запису?

[edit]

Якщо ви не зазначили адреси електронної пошти в налаштуваннях або не дозволили отримувати електронну пошту від інших користувачів, ми не зможемо зв'язатися з вами. Для того, щоб увімкнути вікіпошту перейдіть у Налаштування, додайте електронну адресу і дозвольте надсилати вам повідомлення. Ця адреса не буде розкрита публічно та не буде повідомлена третім особам.

Як перейменувати своє зображення?

[edit]

Ця опція доступна тільки деяким досвідченим користувачам Вікісховища. Вони зможуть вам допомогти, якщо ви поставите на сторінку обговорення вашого зображення такий текст: {{rename|нове ім’я|1}}. Або ж зв'яжіться із організаторами конкурсу.

Як я можу змінити категорію після того як я завантажив/ла зображення?

[edit]

Вам не потрібно буде вилучати зображення для того, щоб змінити категорію (наприклад, з загальних зображень на мікроскопію). Просто натисніть на кнопку «Edit» угорі сторінки і знайдіть слова [[Category:category name]] (для цього Ви можете використовувати комбінацію клавіш Ctrl+F) та змініть категорію, яка Вам не потрібна, на категорію, яку Ви хочете, щоб зображення мало.

Наприклад, з [[Category:General category images from Science Photo Competition in Ukraine 2022‎]] на [[Category:Microscopy images from Science Photo Competition 2022 in Ukraine‎]]. Натисніть на кнопку «Save page». Це перемістить зображення з Category:General category images from Science Photo Competition in Ukraine 2022‎ ‎ (загальної категорії) до Category:Microscopy images from Science Photo Competition 2022 in Ukraine‎ (категорії мікроскопії).

Чи можна завантажувати фотографії, які вже раніше подавалися на інші конкурси чи на стоки, або які раніше вже десь були опубліковані?

[edit]

Можна, але тільки якщо саме Ви є автором цих фото і не передали права на них третій стороні. Завантажувати фото авторства інших людей не можна, навіть якщо вони перебувають під вільною ліцензією (але вільноліцензовані фото не вашого авторства можна завантажувати на Вікісховище поза рамками конкурсу).

Я завантажив/ла фото, але мені прийшло сповіщення про те, що його можуть вилучити.

[edit]

Будь ласка, ознайомтеся із причиною вилучення. Можливий варіант, що ви вже публікували це фото десь, і тоді потрібно буде зробити певні кроки, щоб підтвердити вашу особу. Радимо написати нам листом на SciencePhoto@wikimedia.org.ua з посиланням на номінацію на вилучення чи повідомлення про можливість вилучення робіт, щоб ми мали змогу перевірити.

Як я можу додати зображення, що я завантажив/ла до статті Вікіпедії?

[edit]

Ви можете подивитись відео-інструкцію й прослідувати за показаними в ньому кроками:

Або почитати детальні інструкції:

Чому біля мого файлу написано «Цей файл некатегоризований» і як я можу це змінити?

[edit]

Щоб зображення у Вікісховищі легше було шукати, їх категоризують відповідно до зображених на них об'єктів. Наприклад, зображення з нейроном PLoSBiol4.e126.Fig6fNeuron.jpg додається до кількох категорій, у кожній з яких є більше зображень, що це зображують:

Для того, щоб категоризувати Ваше зображення, Ви можете пошукати категорії використовуючи поле пошуку у верхньому правому куті сторінки, або ж Ви можете знайти зображення подібне до Вашого за тематикою й скопіювати категорії з цього зображення. Категорії розташовуються внизу сторінки.

Також зважте, що категорії у Вікісховищі іменуються англійською мовою, оскільки ця база вільний медіафайлів не має окремих мовних проєктів і є загальною для Вікіпедій всіма мовами та інших сестринських проєктів Фонду Вікіпедіа.

Я не пам'ятаю, як були названі мої файли. Як мені їх знайти після завантаження?

[edit]

Це досить легко. Кнопки для показу Вашого внеску та Ваших завантажень знаходяться у верхньому правому кутку сторінки (будь-якої) у Вікісховищі. Зображення праворуч показує, як виглядає кнопка «Uploads», якщо в Вас мова інтерфейсу англійська (будь ласка, зверніть увагу, що поряд з нею знаходиться кнопка «Contributions»). Просто натисніть її для висвітлення списку Ваших завантажень — в ньому можна знайти той файл, який Вас цікавить.

Де можна подивитися усі цьогорічні конкурсні фотографії?

[edit]

Усі подані на конкурс роботи можна проглянути у конкурсній категорії: Category:Images from Science Photo Competition 2022 in Ukraine.

Куди можна звернутися, якщо я маю додаткові запитання?

[edit]

Якщо ви не знайшли тут відповіді на своє запитання, надішліть його листом на SciencePhoto@wikimedia.org.ua або напишіть нам у повідомленні до нашої офіційної Фейсбук-сторінки.