Вікісховище:Перші кроки/Повторне використання
- На початку
- Поради
- Інші проекти
- Як повторно використовувати медіафайли на Вікісховищі
Пошук медіафайлів на Вікісховищі
Щоб знайти певні медіафайли на Вікісховищі, ви можете здійснити пошук по всій категорії або подивитися, чи існує сторінка галереї для вашої теми. Вікісховище має менше сторінок, ніж Вікіпедія має статей, але має низку сторінок галерей, наприклад, для Велосипед, Озеро, багатьох Національних парків, видів рослин і тварин, які можуть полегшити пошук або створення посилань.
Якщо ви хочете повторно використовувати медіафайли Вікісховища поза проектами Вікімедіа, ви можете це зробити. Однак майте на увазі кілька дуже важливих моментів:
- На відміну від традиційних медіасховищ, Вікісховище є вільним. Кожен може вільно копіювати, використовувати і змінювати будь-які файли, розміщені тут, з будь-якою метою, включаючи комерційну, за умови, що джерело та автори вказані і, в багатьох випадках, до тих пір, поки ви випускаєте свої копії/вдосконалення з таким же ступенем свободи для інших.
- Сама база даних Вікісховища і тексти в ній ліцензовані на умовах CC-BY-SA та GNU Free Documentation License. Ліцензійні умови кожного окремого медіафайлу можна знайти на сторінках його опису.
- Однак пам'ятайте, що ми не можемо гарантувати правильність інформації, наведеної в кожному файлі. Тому, будь ласка, перевірте самостійно умови ліцензії, наведені на медіафайлі, який ви хочете використати.
- Детальнішу інформацію про умови використання можна знайти на сторінці Вікісховище:Ліцензування.
Розміщення медіа на Вікісховищі у проєктах Вікімедіа
Загалом, щоб вбудувати медіафайл Вікісховища у Вікіпедію або іншу Wikimedia wiki, просто додайте його так само, як якщо б він зберігався там локально.[clarification needed] Щоб додати зображення на сторінку, використовуйте, наприклад, посилання у формі (показано стандартне використання):
[[Зображення:file.jpg|thumb|текст опису]]
Щоб додати звук, ви можете вибрати один з двох способів, якщо у вашій локальній вікі присутній шаблон {{Audio}} (в іншому випадку ви можете використовувати перший спосіб):
[[Media:file.ogg|текст опису]]
{{Audio|Ім'я без простору імен|текст опису}}
Більш детальну інформацію можна знайти на сайті сторінка довідки про медіа в Meta-wiki, на Сторінка розмітки зображень Вікіпедії та на сторінці Підручник із зображень Вікіпедії.
Розміщення медіа на Вікісховищі у сторонніх проєктах
Файли Вікісховища можна вбудовувати у сторонні інсталяції MediaWiki, використовуючи ці налаштування MediaWiki. Ця функція відома як InstantCommons.
Ви завжди можете завантажити файли, які вас цікавлять, для повторного використання, якщо ви дотримуєтесь наступних умов Умови ліцензування що додається до файлів.
Дивись також
Сторінки Вікісховища:
- Commons:Медіа допомога для вирішення проблем з переглядом медіафайлів
- Commons:Pronunciation files requests та Commons:List of audio templates for the Wikipedias для додавання аудіофайлів до Вікіпедії
- Commons:Використання вмісту Вікісховища поза проектами Вікімедіа
Посібник MediaWiki :