Commons:European Science Photo Competition 2015 in Ukraine/Деталі
Як власне взяти участь у конкурсі?
[edit]- По-перше, ви повинні бути зареєстрованим учасником Вікіпедії. Тому якщо в Вас є обліковий запис — ввійдіть у нього, якщо немає, то будь ласка .
- Далі ви повинні зробити гарне зображення на конкурс і описати його детально.
- Потім, на сторінці конкурсу є кнопка "завантажити зображення" (буде активною під час конкурсу)
- Виконуйте інструкції завантажувача, заповніть поля.
Якщо в Вас виникли питання — будь ласка зверніться до організаторів конкурсу (SciencePhotowikimedia.in.ua) чи до сторінки обговорення тут.
Мета конкурсу
[edit]Будь ласка, зрозумійте одну з найголовніших цілей конкурсу — додавання до статей у Вікіпедії на наукові теми сучасних якісних ілюстрацій. Тому, виходячи з цієї мети, розроблені правила, які є досить м'якими.
Також метою є долучення науковців до участі у редагуванні Вікіпедії, тому організаційний комітет дуже приязно ставиться до учасників — якщо у Вас є питання чи виникли технічні складності, будь ласка, не бійтеся звертатися до організаторів чи пишіть на сторінці обговорення конкурсу — Вам допоможуть.
Детальне роз'яснення правил і цінні поради
[edit]Оцінювання зображень
[edit]Ступінь «науковості» зображення може бути важко оцінити і межа, за якою яке зображення зі «звичайного» переходить на «наукове» досить розмита. Тому оцінка зображень буде проходити не лише по цьому параметру, а цей параметр буде визначений не лише за принципом «є» або «немає», а за градуйованою шкалою.
Також оцінювання буде йти по зрозумілості і повноті підпису — пам'ятайте, цей конкурс робиться для ілюстрування енциклопедії, яку можуть читати різні за спеціальністю люди. Тому «пересічний громадянин» повинен зрозуміти загальну ідею того, що зображено. Також бажано додатково помістити більш детальний опис для осіб, яким цікаво і які в темі розбираються більше. Тому додатково буде оцінюватися інформативна повнота опису.
Додатковим критерієм оцінювання зображень буде їх необхідність та корисність для Вікіпедії. до опису зображення варто додати назви статей Вікіпедії, в яких воно може бути використано. При можливості гарно одразу завантажені зображення вставити в відповідні статті (якщо таких статей немає, можна написати )
Авторство
[edit]Ви повинні бути основним автором зображення. Якщо Вам допомагали у створенні його, будь ласка, зазначте співавторів. Ви також гарантуєте, що співавтори не проти використання файлів у конкурсі і передачі їх у вільне користування іншими особами на умовах CC-BY-SA (див. детальніше ліцензію CC-BY-SA 4.0 Міжнародна)
На конкурс приймаються лише ті зображення, які ніде не були опубліковані раніше:
- якщо завантажений файл був використаний у наукових статтях журналів, які розповсюджують свої матеріали на сумісних з Вікіпедією ліцензійних засадах (наприклд, PLOS чи BMC), файл на Вікісховищі залишається, але у конкурсі участі не бере.
- якщо завантажений файл був використаний у наукових статтях журналів, які не дозволяють використовувати свої матеріали без дозволу чи розповсюджують їх на несумісних з Вікіпедією ліцензійних засадах, файл вилучається а завантажувач отримує попередження.
Категорії зображень
[edit]Виділити чіткі категорії для наукових зображень важко. Тому виділяються категорії про зміст зображення.
При додаванні файлів-ілюстрацій, будь-ласка, вкажіть джерело з якого Ви брали інформацію про те, що намальовано (стаття чи підручник, з номером сторінки чи глави). Цей критерій важливий, оскільки журі повинно бути впевненим в тому, що зображення показує стан наукових знань на сучасний момент і не містить помилок. Будь ласка, не перемальовуйте точну копію ілюстрації підручника/статті, захищених авторським правом! Такі зображення будуть вилучені. Спирайтеся на підручник чи статтю, але робіть зображення самостійно.