Вікісховище:Чек'юзери
Ця сторінка пояснює роль чек'юзерів (іноді вживають скорочення «ЧЮ», або «CU») на Вікісховищі.
На Вікісховищі зараз є 3 чек'юзери.
Checkusers as of листопад 2024 [+/−] |
Number of checkusers: 3 |
|
{{#if:|| == Хто такий чек'юзер? ==}}
Чек'юзери — це користувачі з високим ступенем довіри, які мають технічну можливість переглядати приватні дані користувача, такі як їхні IP-адреси. Це робиться для того, щоб визначити, чи користувач не зловживає використанням декількох облікових записів (декілька нерозкритих облікових записів, що контролюються єдиним користувачем і використовуються із шахрайською, оманливою, або якоюсь іншою шкідливою метою, і зазвичай визначаються як його «ляльки», або «сокпапети»).
Чек'юзери мають технічну можливість:
- визначати, з яких IP-адрес користувач редагував чи здійснював якусь журнальовану дію або скидання пароля в якомусь вікіпроекті Вікімедіа;
- визначати редагування, журнальовані дії й скидання паролів у вікіпроектах Вікімедіа для конкретної IP-адреси (навіть після входу в систему);
- визначати, чи користувач, якого перевіряють, надсилав електронного листа якомусь іншому користувачеві за допомогою інтерфейсу MediaWiki.
Ці інструменти зазвичай використовуються для боротьби з вандалізмом, перевірки можливого зловживання сокпапетами, й обмеження підриву нормального функціонування проекту. Такі зловживання можна зупиняти за допомогою блокувань, які можуть здійснювати самі чек'юзери, тож чек'юзери зазвичай є також адміністраторами. Використання інструментів чек'юзера й робота з конфіденційними даними регулюється політикою щодо чек'юзерів на Меті, Політикою конфіденційності ФВМ, і Політикою ФВМ щодо доступу до непублічної інформації. Дії чек'юзерів журналюються, але з питань приватності ці журнали можуть переглядати тільки інші чек'юзери. З огляду на це, Вікісховище повинно мати не менше двох чек'юзерів, щоб забезпечити взаємну підзвітність.
Як стати чек'юзером?
Для початку, прочитайте Вікісховище:Чек'юзери/Як стати.
Коли будете готові, подайте запит за допомогою поля нижче, замінивши «Ім'я користувача» своїм власним іменем користувача.
Щоб було помітніше, всі запити, що подаються сюди, включаються у центральну сторінку Вікісховище:Запити й голосування.
Голосування
Будь ласка, зверніть увагу, що голосувати тут має право будь-який зареєстрований користувач, однак ті, в кого попередніх редагувань дуже мало або вони відсутні, можуть враховуватись не повністю. Бажано вказувати причини, чому саме Ви голосуєте Support чи Oppose, оскільки це допоможе бюрократові, який закриватиме голосування, у прийнятті рішення. Значно більшу вагу має аргументований голос із наведенням доказів (за потреби), аніж простий голос без уточнення.
Заявки на права чек'юзера
Після завершення, сторінки, подані тут, треба помістити в архів.
- Будь ласка, прочитайте Вікісховище:Чек'юзери перед тим, як подавати запит або голосувати тут. Будь-який зареєстрований користувач може голосувати, але голоси тих, у кого дуже мало або й зовсім відсутні редагування, можуть враховуватись неповністю.
No current requests.
Чинні чек'юзери
- Автоматичний список чинних чек'юзерів можна переглянути на сторінці Special:Listusers/checkuser.
- Щоб відредагувати анотований список чек'юзерів, клацніть тут.