File:134th school of Kharkiv after battle (20).jpg

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search

Original file (900 × 600 pixels, file size: 230 KB, MIME type: image/jpeg)

Captions

Captions

Add a one-line explanation of what this file represents

Summary

[edit]
Description
Русский: Специализированная школа №134 Харькова. 27 февраля 2022 года во время боёв за Харьков в неё проник российский спецназ, позже большей частью здесь же уничтоженный, а частично взятый в плен.
English: Specialized school 134 of Kharkiv. 27 February 2022, during the Battle of Kharkiv, it was occupied by troops of Russian special forces, which were later largely liquidated here, and partially captured.
Українська: Original description:
“Це почуття веде нас вперед і тепер”. Спецпризначенець Рама про бої за Харків дворічної давнини

Харків був одним з ключових напрямків повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ. Їхні апетити нікуди не поділися й дотепер, адже його захоплення мало б підірвати волю українців до опору. Проте це справжнє військове диво, що їм не вдалося цього зробити два роки тому — 27 лютого.
Сьогодні ми публікуємо інтерв’ю, яке було записане у вересні 2023 року, з гвардійцем на псевдо Рама, учасником бою у Харківській загальноосвітній школі 134, військовослужбовцем окремого загону спеціального призначення “Омега” Східне оперативно-територіальне об'єднання Національної гвардії України
Загарбники спершу робили велику ставку на десантні операції. Вони це відпрацьовували рік за роком, під час навчань, перекидаючи величезні контингенти за тисячі кілометрів. За їхнім задумом це мало дезорганізувати тили, розрізані проривом танкових колон. Власне тому близький до кордону Харків їм здавався цілком досяжною ціллю. Однією з “пожежних команд”, якій довелося гасити “вогнища” чисельних проривів росіян стала харківська #Омега
💬 “З перших днів повномасштабного вторгнення ми виконували завдання на окружній дорозі, Північній Салтівці, Циркунах, Дергачах. 27-го лютого ми прийняли бій у самому Харкові у 134 школі. Взагалі у перший бій наші хлопці вступили у районі Циркунів. Вони виїхали на БТР-ах і неочікувано для росіян зайшли їм у фланг, спалили танк, БТР та автівку. Й досі шокує від того, як вони змогли до ворога так непомітно підскочити, фактично, впритул та ще й на відкритій місцевості”, — ділиться спецпризначенець Рама
Протягом наступних двох днів у хаосі масованих обстрілів почала вимальовуватися лінія оборони по окружній, яка мала спинити російську орду. Проте вона не була суцільною непроникною стіною. У неділю 27 лютого 2022 року почали швидко поширюватися повідомлення про чисельні групи російської техніки та живої сили у самому Харкові. Розпочалися численні вогневі сутички. Бойові групи окремого загону спеціального призначення отримали інформацію про критичну ситуацію на 134-й школі приблизно о 10.00. Згодом за наказом вирушили на допомогу силам, які спромоглися оточили російський десант. 💬 “На той час там були бійці тероборони, “Фрайкору”, “Корду”, 92-ї бригади. Почали штурм. Заходили малими групами. Намагалися пройти з першого поверху на другий. З другого на третій. У нас не виходило. Дуже вмотивовані, підготовлені спецпризначенці-росіяни працювали грамотно. Сходи закладали важкими оббитими металом дверима, тому гранати не скакали абияк, а вибухали саме там, де ворогу було потрібно, не дозволяючи нам закріпитися. Після першої невдалої спроби ми відтягнулися на перегрупування. Коли повернулися, помітили що там вже були встановлені розтяжки, міни, МОНки. Прорватися до них було неможливо”, — пояснює гвардієць. Школа будувалася у 1936 році. Це була міцна споруда з якісної червоної цегли — майже неприступна фортеця. Ворог прекрасно знав особливості будівлі розташованої у зручному місті. Судячи з даних наданих полоненим, їй відводилася роль такого собі “дому Павлова”, у якому росіянами мали оборонятися до підходу основних сил, поступово розширюючи зону вогневого впливу.
💬 “Був азарт. Він трохи минув, коли у нас загинув побратим. Але його загибель тільки мотивувала нас помститися за нього. Ці відчуття ведуть нас вперед і тепер. Врешті, хтось з росіян неправильно використав “Джміль” чи щось таке. Будівля почала палати. Майже всі вони врешті згоріли, фактично живцем. Деякі не витримували й стрибали з вікон верхніх поверхів, хоча це теж була вірна смерть. Опівночі тут майже все завершилося. Тільки продовжувала палати будівля та вибухати БК. Можливо, вони не очікували, що їх зустрінуть саме так”, — каже Рама.

Харківську загальноосвітню школу № 134 називали “німецькою”, бо багато її учнів згодом ставали студентами німецьких вищих навчальних закладів. 27 лютого 2022 року вона стала дорогою в пекло для тридцяти псковських десантників.
Date
Source https://www.facebook.com/photo?fbid=803714621793291&set=pcb.803714778459942 (the whole post)
Author National Guard of Ukraine

Licensing

[edit]
This file comes from the website, social media or YouTube channel of the National Guard of Ukraine and is licensed under the Creative Commons Attribution 4.0 International License. In short: you are free to distribute and modify the file as long as you attribute ngu.gov.ua.
w:en:Creative Commons
attribution
This file is licensed under the Creative Commons Attribution 4.0 International license.
You are free:
  • to share – to copy, distribute and transmit the work
  • to remix – to adapt the work
Under the following conditions:
  • attribution – You must give appropriate credit, provide a link to the license, and indicate if changes were made. You may do so in any reasonable manner, but not in any way that suggests the licensor endorses you or your use.

File history

Click on a date/time to view the file as it appeared at that time.

Date/TimeThumbnailDimensionsUserComment
current13:52, 2 March 2024Thumbnail for version as of 13:52, 2 March 2024900 × 600 (230 KB)Sneeuwschaap (talk | contribs)Uploaded a work by National Guard of Ukraine from https://www.facebook.com/photo?fbid=803714621793291&set=pcb.803714778459942 ([https://www.facebook.com/NGUmainpage/posts/803714598459960 the whole post]) with UploadWizard

The following page uses this file: