File:Іконостас.Церква Успення Пресвятої Богородиці 1890, с.Ятвяги, Мостиського р-н 05.jpg

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search

Original file (1,600 × 1,200 pixels, file size: 434 KB, MIME type: image/jpeg)

Captions

Captions

Add a one-line explanation of what this file represents

Summary

[edit]
Description
Українська: Іконостас.Церква Успення Пресвятої Богородиці 1890, с.Ятвяги, Мостиського р-ну
This is a photo of a monument in Ukraine, number: 46-224-0043
Date
Source Own work
Author Khymrysja
Camera location49° 39′ 31″ N, 23° 13′ 10″ E Kartographer map based on OpenStreetMap.View this and other nearby images on: OpenStreetMapinfo

Село Ятвяги розташоване за 5 км на схід від дороги Мостиська – Самбір, на березі р. Болотна.

 Дерев’яна церква стоїть у центрі села. Найдавніші відомості про місцевий храм походять з 1511 року. Наступний дерев’яний храм Святої Анни було зведено у 1800 р. Ця церква  згадана в інвентарі 1811 року. У 1890 році збудували святиню, яка була знищена під час першої світової війни. У 1923 році збудовано існуючий храм,  трошки змістивши вправо. В церкві збереглися ікони зі старої церкви, датовані 1864р. На місці де стояла стара церква стоїть хрест.   За функціональним призначенням – сакральна будівля, традиційно орієнтована. Церква хрещата у плані, з укороченими боковими раменами. Підвалини на кам’яних стендарах. До вівтарної частини симетрично прибудовані ризниці з північного і південного боку, до бабинця – присінок. Великий світловий восьмерик нави накритий банею з ліхтарем і маківкою. По периметру  підбанника врізані арчасті вікна, з вітражними вставками у вигляді хрестів. Над центральним входом наявне вікно прямокутної форми, над ним прикріплений образ «Успення Пресвятої Богородиці».

Зачинена з 1956 по 1989 рр. У 1996 році церкву перекрито. Іконостас виготовлений самбірськими майстрами, оновлювався у 2006 році, у 2015 – оновлено позолоту.

Стіни храму у 2000 році оббиті пластиковою вагонкою білого і блідо-жовтого кольору.  
Справа від храму у 2007 році вимурували нову дзвіницю. Збережено старий дзвін, ще три дзвони, за переказами, закопані десь біля церкви.                                            
Біля церкви поставлено два великі дерев’яні хрести. Справа і зліва від центральної доріжки, яка веде до храму  розташований старий цвинтар, який діяв до 1952 року, з дуже старими захороненнями та рештками старої трупарні.

Licensing

[edit]
I, the copyright holder of this work, hereby publish it under the following license:
w:en:Creative Commons
attribution share alike
This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.
You are free:
  • to share – to copy, distribute and transmit the work
  • to remix – to adapt the work
Under the following conditions:
  • attribution – You must give appropriate credit, provide a link to the license, and indicate if changes were made. You may do so in any reasonable manner, but not in any way that suggests the licensor endorses you or your use.
  • share alike – If you remix, transform, or build upon the material, you must distribute your contributions under the same or compatible license as the original.


File history

Click on a date/time to view the file as it appeared at that time.

Date/TimeThumbnailDimensionsUserComment
current15:00, 12 September 2019Thumbnail for version as of 15:00, 12 September 20191,600 × 1,200 (434 KB)Khymrysja (talk | contribs)User created page with UploadWizard

File usage on other wikis

Metadata