Commons:Шаблони ліцензій
Коли ви завантажуєте файл на Вікісховище, ви повинні вказати його ліцензійний статус, який має дозволяти його використання будь-ким, будь-де і з будь-якою метою. Майстер завантаження - це найпростіший спосіб завантаження файлів. Він проведе вас через кроки для надання інформації, необхідної для завантаження файлу, і запропонує загальноприйняті ліцензії. Ви також можете скористатися вибір ліцензії.
Дивіться Commons:Licensing/uk для короткого підручника про ліцензії. Залежно від того, яку ліцензію ви вибрали, до сторінки опису файлу буде додано «тег ліцензії», наприклад {{Cc-by-4.0}}. Це дозволить відобразити інформацію про ліцензію на сторінці опису і відповідно класифікувати файл.
На цих сторінках описано різні типи міток ліцензії та наведено списки найпоширеніших міток. Ці списки не є повними. Нові мітки додаються, коли дописувачі знаходять нові джерела матеріалів, які можна завантажити на Вікісховище, або знаходять джерела, яких слід уникати. Нові мітки можуть також додаватися для відображення змін у місцевому законодавстві. Категорія:Ліцензійні мітки містить кілька тисяч шаблонів ліцензійних міток, часто специфічних для одного джерела.
Пошук за ім'ям для документації на ліцензійному знаку:
Чи походить файл, який ви хочете завантажити, з такого джерела, як книга, веб-сайт або організація, що містить матеріали, які можна вільно використовувати? Якщо так, ви можете знайти тег ліцензії для цього джерела в Commons:Авторські мітки/Індекс за джерелом.
Матеріали в суспільному надбанні
Загальні мітки суспільного надбання можуть використовуватися для опису того, чому файл знаходиться в суспільному надбанні на основі широких критеріїв, таких як відмова автора від авторських прав або дата смерті автора. Якщо країна-джерело файлу не є Сполученими Штатами, він також повинен мати тег, який показує, чому він є суспільним надбанням у Сполучених Штатах.
Дивіться також Категорія:Мітки ліцензій PD для повного списку.
У різних країнах
Правила авторського права відрізняються в різних країнах (див. Commons:Правила авторського права за територіями). Файл може перебувати у суспільному надбанні в країні свого походження на підставі дати смерті автора, дати публікації, типу роботи, замовника роботи тощо. Теги ліцензії для конкретної країни показують причину, чому файл, завантажений на Вікісховище, є суспільним надбанням у країні його походження. Для файлу, створеного за межами США, інша мітка має показувати, чому він перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах.
Ліцензія
- Main page: Commons:Copyright tags/GNU licenses.
Template:Wp-GNU Вільна ліцензія документації (GFDL) та Template:Wp-GNU Загальна публічна ліцензія (GPL) - широко поширені вільні ліцензії на документацію та програми з авторським левом. До Вікісховища можна завантажувати роботи, ліцензовані під сімейством ліцензій GNU.
Вільні ліцензії Creative Commons
Файли з ліцензіями Creative Commons Attribution та Creative Commons Attribution-ShareAlike можуть бути завантажені, але тільки якщо вони не містять обмежень щодо некомерційного використання або відсутності похідних. Також приймаються ліцензії CC0 та CC-PD. Дивіться Commons:Creative Commons:теги авторських прав для повної таблиці дозволених ліцензій Creative Commons, включно з ліцензіями для конкретних країн, які базуються на законах про авторські права країни походження.
Різноманітні вільні ліцензії
- Main page: Commons:Copyright tags/Various free licenses.
Різноманітні ліцензійні позначки, відмінні від ліцензій GNU або Creative Commons, вказують, чому файл можна вільно використовувати. Зазвичай вони застосовуються до файлів з певного джерела, такого як веб-сайт або організація, яка випускає матеріал у суспільне надбання або дозволяє використовувати його під ліцензією, прийнятною для завантаження на Вікісховище.
Не вільні чи невизначені
- Main page: Commons:Copyright tags/Not free or uncertain.
Файл може бути позначений тегом, щоб показати причини, чому він може мати невільний або невизначений статус авторського права. Такий файл часто швидко переглядають і видаляють.
Опис використання
- Main page: Commons:Copyright tags/Descriptive tags.
Описні теги дають корисну інформацію про файл, наприклад, обмеження на використання файлу в деяких юрисдикціях. Вони повинні бути доповнені тегами, які описують, чому файл є безкоштовним або є в суспільному доміні в країні походження та США.